Connect plus U 9 L 10-11

5

Connect plus U 9 L 10-11

1 / 10

Read and choose true or false:
1- Can I have some apples?

Question Image

2 / 10

Read and choose true or false:
2. .The orange costs the most. ( )

Question Image

3 / 10

Read and choose true or false:
3. Pineapples cost the least. ( )

Question Image

4 / 10

Read and choose true or false:
4. The mango costs the most. ( )

Question Image

5 / 10

Read and choose true or false:
5. That's a carrot. ( )

Question Image

6 / 10

Choose the correct answer:
1-.....................It costs

Question Image

7 / 10

Choose the correct answer:
2-...............They cost

Question Image

8 / 10

Choose the correct answer:
3- .................... The watermelons cost

Question Image

9 / 10

Choose the correct answer:
The milk ................... seven pounds.

Question Image

10 / 10

Choose the correct answer:
5-......................They cost

Question Image

نتيجتك هي

اظهر المزيد
إغلاق